Otvorenie letnej sezóny 2020

Od 1. júna je oficiálne otvorená letná sezóna vo Vysokých Tatrách pre horských vodcov a ich klientov. Pozrite si nasledujúce videá a inšpirujte sa kam vyraziť na túru s horským vodcom Mountainia.

Najžiadanejším výstupom vo Vysokých Tatrách je výstup na Gerlachovský štít. Je najvyšším vrcholom Vysokých Tatier s výškou 2 655m. Na vrchol vedie niekoľko výstupov a klient si môže vybrať podľa svojej kondície a skúseností. Výstup trvá zhruba 8 hodín s prevýšením 1100 výškových metrov a vzdialenosťou cca. 14 kilometrov. Avšak odmenou je nezabudnuteľný výhľad z vrchola na celé Vysoké Tatry.

Druhým najžiadanejším výstupom vo Vysokých Tatrách je výstup na Lomnický štít. Je druhým najvyšším štítom Vysokých Tatier s výškou 2 632m. Výstup je možný niekoľkými variantmi od najľahšej tzv. normálky až po ťažšiu a dlhšiu variantu napríklad Jordánovu cestu. Na vrchole sa nachádza observatórium s lanovkou a malou reštauráciou. Okrem krásneho výhľadu je odmenou posedenie pri občerstvení.

V popularite nazaostávajú ani ostatné vrcholy Vysokých Tatier ako sú Ľadový štít, Ganek, Bradavica, Vysoká alebo Pyšný štít. Pre skúsených klientov ponúkame monumentálne hrebeňové túry ako Vidlový hrebeň, Žabí kôň alebo niekoľko dennú túru Koruna Tatier s výstupom na všetkých 10 vrcholov nad 2600 metrov. V ponuke nájdete aj náročné horolezecké výstupy a stačí si len vybrať svoj vysnívaný cieľ a zarezervovať termín výstupu s horským vodcom Mountainia.