Protector 5.0 Jacket

 

Test oblečenia High Point

Oblečenie od výrobcu High Point sme mali možnosť testovať v Mountainii všetci štyria vodcovia celú zimnú sezónu 2019/2020. Na testovanie sme dostali tri veci od High Point. Hardshell bundu Protector 5.0 Jacket a hardshell nohavice Protector 5.0 Pants spolu so zateplovacou vrstvou Elektron 5.0 Sweatshirt.

V úvode by som rád spomenul, že High Point je česká firma s 30 ročnou tradíciou výroby outdoor oblečenia. Sídli v mestečku Sušice na okraji Šumavského národného parku kde si sami oblečenie dizajnuje a samozrejme aj šije. Všetka výroba prebieha priamo v ČR. História odevného priemyslu má viac ako 100 ročnú tradíciu v meste Sušice. Pracovníkom firmy High Point prúdi v žilách outdoorová krv a je to vidno aj na ich produktoch.

Protector 5.0 Jacket

Protector 5.0 Jacket

Protector 5.0 Pants

Protector 5.0 Pants

Elektron 5.0 Sweatshirt

Elektron 5.0 Sweatshirt

Protector 5.0 Jacket

Nepremokavú Hard Shell bundu sme ako vodcovia nosili permanentne do práce ako aj v dňoch oddychu na vlastné akcie. Vodenie je vždy náročné pretože idete s klientami tempom, ktoré vyhovuje im a staráte sa celý čas o ich bezpečnosť a pekný zážitok. Je to náročná a zodpovedná práca kde nie je priestor na žiadnu chybu. Preto potrebujete oblečenie, ktoré sedí v každej situácii a nikdy vás nesklame. Bunda je výbornou voľbou pre všetky oudoorové aktivity v zimných podmienkach v horách. Mali sme ju na sebe pri zimných skialpinistických a lavínových kurzoch ako aj pri privátnych skialpinistických vodeniach. Testovali sme ju pri zimnom lezení ľadov a mixovom lezení. Súčasťou bol aj klasický skialpinizmus, skitouring a nevynechali sme freeride a lyžovanie v rezortoch.

Bunda sa veľmi osvedčila. Je možné ju veľmi dobre stiahnuť na rukávoch, kapucni a na páse. Anatomický strih bundy veľmi dobre sedí a umožňuje obliecť si pod bundu aj zateplovaciu páperku alebo primaloftku. Je jemne strečová a teda nijako neobmedzuje pohyb pri lezení alebo lyžovaní. Do kapucne sa pohodlne vojde prilba. Výborne izoluje pred vlhkosťou no zároveň sa v nej nikdy nadmerne nespotíte.

Protector 5.0 Pants

Nepremokavé hardshell nohavice Protector nás sprevádzali pri všetkých pracovných ako aj vlastných akciách. Ich čas nadišiel vždy keď sa počasie zhoršilo a bolo potrebné udržanie tepelného komfortu a zabránenie premoknutia. Nohavice výborne sedia a umožňujú dostatočne voľný pohyb pri lezení ako aj lyžovaní. Membrána zamedzí akémukoľvek premoknutiu. Súčasťou sú dobre fungujúce snehové límce na spodkoch nohavíc. Po celej dĺžke sú nohavice rozzipsovateľné čo umožní nenáročné oblieknutie bez potreby vyzutia topánok alebo mačiek. Súčasťou sú aj odopínacie traky na zebezpečenie ideálneho a pohodlného nosenia. Jedno vrecko na páse je dostatočné a nepotrebujete nič viac. Akékoľvek ďalšie naplnené vrecko by obmedzovalo pohyb.

Elektron 5.0 Sweatshirt

Veľmi príjemná zateplovacia vrstva alebo vrchná vrstva v menej náročnom počasí. Samotnú sme ju nosili väčšinou počas nástupov do stien, pri skialpinizme a v teplejšom počasí. Akonáhle bolo chladnejšie tvorila súčasť zateplenia pod hardshell bundou. Je to dokonalá a jednoduchá bunda, ktorá vám dá presne to čo potrebujete. Pružný a teplý materiál pri výbornom strihu, zbaliteľnosti a hmotnosti. Nepotrebujete ani o gram naviac.

High Point ako benchmark Československého outdooru

Záverom by som rád povedal že High Point produkuje naozaj plnokrvné outdoor oblečenie, ktoré si kľudne môžete zobrať do vážnych horských projektov a výstupov. Nezaostáva v žiadnom ohľade a skutočne sme nenašli žiadne chyby alebo nedokonalosti oblečenia. Musím povedať, že ako vodcovia sme oblečeniu nakladali veľmi intenzívnu záťaž a používali ho extrémne často čo spôsobí časom opotrebenie. Avšak bežný užívateľ nepoužíva svoje veci takto často a teda neprekročí jeho bežnú životnosť. Ak sa chcete vybaviť kvalitným oblečením do hôr rozhodne navštívte predajňu alebo web spoločnosti High Point a pozrite si ich produkty. Je to oblečenie, ktoré drží krok s dnešnými trendami a konkuruje najlepším svetovým výrobcom na trhu.

Takto vyzerá High Point v akcii