Horskí vodcovia UIAGM

Peter Köteleš - Horský vodca UIAGM

Peter Köteleš - Horský vodca UIAGM

20 - rokov lezenia a lyžovania, sprevádzané úspechmi ale aj pádmi na mne zanechali trvalé následky. Nakazil som sa vášňou pre hory. Na svet sa pozerám  ináč ako väčšina ľudí, snažím sa svoje sny meniť v skutočnosť a tráviť čo najviac času v horách a v prírode. Pred nástrahami mesta som utiekol aj s rodinou pod Tatranské štíty kde sme natrvalo zapustili svoje korene.
Mám za sebou zopár  poznávacích zájazdov v severných stenách Matterhornu, Piz Badille, na hrebeňoch Mt.Blanc, zlezené steny Tatranské v lete aj v zime, mal som možnosť liezť na skalách v Čechách, Rakúsku, Chorvátsku, Slovinsku, Taliansku, Francúzsku, Španielsku, Nórsku, zlyžoval som zopár kopcov v domácich Tatrách aj Alpách, prešiel ľadovce, bivakoval na hrebeňoch aj v snehových záhraboch pod stenami ... Jednoducho viem, do čoho s vami idem. :-D

Pavol Lutišan - Horský vodca UIAGM

Pavol Lutišan - Horský vodca UIAGM

„Hory z nás robia lepších ľudí, na horách v sebe objavíš svoje lepšie ja a mňa to jednoducho baví – byť pri tom a objavovať to :)

Robert Vrlák - Horský vodca UIAGM

Robert Vrlák - Horský vodca UIAGM

Horolezectvu a skialpinizmu sa venujem už viac ako 30 rokov. Začínal som v HDM James Bratislava. V mladosti som veľa cestoval po Európe, Škandinávii, Ázii, Severnej Afrike a Severnej Amerike. Rád sa hýbem na skale, snehu alebo v ľade. Pôsobil som vo viacerých oblastiach od malých skaliek až po vysoké hory. Medzi najznámejšie patria Vysoké Tatry, Yosemity, Alpy, Dolomity, Kaukaz, Alborz/Irán, Cordillera Blanca/Peru a iné oblasti. V súčasnosti pracujem ako horský vodca UIAGM.

Miroslav Černo - Horský vodca UIAGM

Miroslav Černo - Horský vodca UIAGM

V horách som bol, ako sa hovorí, od narodenia. Narodil som sa v Banskej Bystrici 15.2.1975. S rodičmi som chodieval do hôr celý rok - v lete aj v zime. Ledva som chodil a od zeme ma takmer nevideli, ale na Tureckej - Krížnej, Donovaloch, Sachtičkách, či Chopku som už lyžoval. Čoskoro skialp, strmé žľaby, lezenie na Kalamárke a v okolí Banskej Bystrice. Neskôr všade, kde ma vietor a kamaráti zaviedli - Alpy, Andy, naše Vysoké Tatry... Každý lezecký pohyb mám rád, ale zimné mixové lezenie je asi top, hlavne s priateľmi v severnej stene Ďumbiera.
Príroda - hory, mi dali všetko čo mám. Pokoru, úctu, toleranciu... Priateľov - kamarátov, manželku Majku a naše dve dcérky. Vďaka tomu si myslím, že nežijem prázdny život.
Môj prirodzený posun bol stať sa horským vodcom. Ak viem čo len trošku z toho čo som zažil ja sprostredkovať aj iným, vidieť ich šťastných, potom to má zmysel.
Motto? "Keď presvedčíš rozum, dokážeš všetko. AbyŽenám dobre bolo:)"