Povedali o nás

Dobry den,
len som sa Vám chcela podakovať, Palo je skvelým vodcom a výstup s ním na Lomničák bol pre nás užasný! Syn bol na seba veľmi hrdý a šťastný, že to zvládol a že Palo skvele odhadol naše schopnosti. Tešíme sa na niektoré ďalšie výstupy s Vami 


Dobrý deň,
chcem sa podakovať Palovi za krásne zážitky z lezenia na Čierny štít a skvelé časovanie. Bol som veľmi spokojný.
Prajem pekný deň, Branislav


Dobrý deň,
Chcela som sa Vám ešte raz poďakovať za rýchle vybavenie včerajšieho výstupu na Gerlachovský Štíť. Bola to úžasná túra a krásny zážitok. Horský vodca (Jozef Bardy) bol taktiež skvelý (aj veľmi profesionálny!) a počas celého výstupu bola super nálada. Určite budem ďalej odporúčať vašu stránku!
Ešte raz ďakujem, Katarína


Dobrý deň,
dodatočne by sme sa chceli poďakovať za rýchle vybavenie a za skvelého vodcu Vlasta. Celý výstup prebiehal v našu veľkú spokojnosť, za čo Vám všetkým ďakujeme. Nech sa Vám darí.
S pozdravom, Zuzana


Dobrý deň,
veľmi pekne by sme sa chceli poďakovať za úžasný výstup na Gerlach, v piatok 13.8.2021. Špeciálne POĎAKOVANIE patrí Pánovi Sprievodcovi Jožkovi Bárdymu, je to správny chlap na správnom mieste, bol jednoducho FAMÓZNY, lepšieho sme si ani želať nemohli.
ĎAKUJEME, Janka, Peťo a Paťo


Dobrý večer,
Dnes sme boli na výstupe s horským vodcom s Mirom Černom. Chceli by sme ešte aj touto formou poďakovať za odborný, ľudský  a priateľský prístup počas výstupu. Cítili sme sa výborne! Prajem veľa spokojných zákazníkov a bezpečných výstupov.
S pozdravom Eliška


Dobrý deň,
V nedeľu sme absolvovali výstup na Lomnický štít s vodcom p. Petrom Kotelešom. Výstup sa podaril, sme veľmi spokojní. Týmto by sme sa vám a  tiež aj Petrovi chceli poďakovať za sprostredkovanie úžasného turistického zážitku a zároveň  za profesionálny prístup. Želáme veľa spokojných klientov a úspešných výstupov.
Naďa


Dobrý deň,
Chceli by sme sa Vám s otcom poďakovať za nezabudnuteľný výstup na Gerlachovský štít. Tento výstup sme dostali ako darčekovú poukážku. Boli sme veľmi spokojní s horským vodcom (Mirom Černom), ktorý nám odporučil veľmi zaujímavú trasu, odkiaľ sme mali úžasný výhľad na okolité vrcholky Tatier. Miro bol veľmi príjemný, cítili sme sa pri ňom bezpečne a výstup sme si vychutnali.
Prajeme pekný deň
Katka a Milan


Ahojte Mountainia Team,
chcela by som sa poďakovať za veľmi príjemný a poučný deň, ktorý som včera strávila na Kurze skalného lezenia v Robom. :)
Kurz sme absolvovali v trojici plus vodca. Všetci sme mali rozdielne očakávania a veľký rozdiel v skúsenostiach a vedomostiach o skalnom lezení, ale Robo sa nám venoval s plným nasadením a prispôsobil informácie našim požiadavkam. Kurz bol vedený zrozumiteľne, jasne a v logickej postupnosti. Cítila som sa bezpečne a motivovaná a cítila som, že Robo má záujem nás naučiť čo najviac a dať nám aj priestor tieto nové poznatky aj prakticky precvičiť, aby sme si ich zapamätali. Nielen po profesionálnej stránke ale aj osobne som sa na kurze výborne cítila a príjemne sa s Robom a jeho ženou (fotografka) porozprávala. Pre budúcnosť by som možno iba odporučila bližšie špecifikovať obsah kurzov v ponúkaných lokalitách (Malé Karpaty, Vysoké Tatry...)
Tento kurz určite odporúčam začínajúcim lezcom ale aj mierne či viac pokročilým, ktorí si chcú upevniť či doplniť vedomosti o čítaní mapy/ciest, technike istenia, stavaní štandov, zlaňovaní a lezeckej výbave.
Už teraz sa teším na ďalšie spoločné zážitky s Mountainiou!
Nech sa vám darí! :)
Timea


Dobrý deň,
chcem sa vám poďakovať za sprostredkovanie nezabudnuteľného zážitku výstupu na Lomničák s horským vodcom Palinom Lutišanom. Ďakujem za ústretovosť a flexibiltu pri hľadaní náhradného termínu z dôvodu nepriaznivého počasia a vysoko asertívny prístup. Osobitne veľká vďaka patrí Palinovi za profesionálne sprevádzanie a istotu po celý čas výstupu, ako aj za kamarátsky a ľudský prístup. Držím palce, nech sa vám darí a ešte veľa spokojných klientov prajem. Verím, ze toto nebol môj posledný zážitok s vami.
Do skorého videnia
Igor, Partizánske


Dobrý deň,
Chceme Vám poďakovať za skvelý výstup na Lomnický štít - Birkemajerovou hranou dňa 16.9. s Honzom Novotným. Bol to edukatívno-akčno-príjemný výstup/deň, veľmi sme si to užili a plánujeme ďalšie využitie Vašich ponúk. Držte sa a nech sa darí :)
Juro a Romana


Ahoj Pali
chcem sa Ti veľmi pekne poďakovať za krásny a veľmi poučný víkend na horách. V pondelok bola riadna svalovka, ale aspoň som tak rýchlo nezabudla, že som mala športový víkend. Ďakujem za trpezlivosť, s ktorou vysvetľuješ a názorne prezentuješ lavínovú problematiku. Ešte raz veľmi pekne ďakujem a určite budem Vašu Mountainiu ďalej všetkým odporúčať. Pozdravujem všetkých v Mountanii.
Ivana


Nazdar skialpinisté,
ještě jednou díky všem ze skupiny 1AA (guide Helmut) za super atmosféru, Peťovi za skvělé, bezpečné a vlídné vedení a dle dohody posíláme pár fotek (posláno přes Google Photos), aby jste si mohli doplnit svá alba a potěšit své maminky a babičky, jak Vám to skvěle šlo.
Díky František + Renata


Great to climb with you !
Thank you for the guiding.
Best, James, USA


Ahoj Peter,
ještě jednou díky za skvělý kurz ledového lezení. V příloze Ti zasílám fotku.
Díky a přeju mnoho zdaru.
Moraváci s velkýma zásobama jídla :)


Ahoj Paľo.
Pokúšala som sa ti až dnes dovolať, keďže minulý týždeň rýchlo zbehol. Chcela som sa poďakovať za minulo víkendový lavínový kurz v Roháčoch. A zreferovať, že veľmi dobrá akcia to bola. Ďakujem za organizáciu.
Jarka


Veľká vďaka za profesionálny a zároveň priateľský prístup tohto pána Paľa Lutišana ktorý nás sprevádzal počas úžasného výstupu do prielomu nad Zbojníckou chatou.
Ďakujem.


Ahojte,
Robovi som sa už niekoľkokrát poďakovala za trpezlivosť, naozaj individuálny prístup, veľmi cenné rady a snahu vydolovať z človeka maximum. Veľmi si však vážim, že mi všetci členovia kurzu umožnili  zažiť jeden z najlepších víkendov, aké som kedy mala.
Boľačky na nohách po čase zmiznú, zážitok a nové vedomosti však zostanú. Lavínový kurz by som odporučila každému, kto má v úmysle šmýkať sa hore kopcom, nie len kvôli zvýšeniu svojej vlastnej bezpečnosti. Ale v rámci "kamarátskej pomoci" aj kvôli bezpečnosti druhých.
Jarka L.


Ďakujem pekne :)
Boli ste super, ochotní, trpezliví a pouční :) Ďakujem
Pali D.


Ahoj Robo,
takto s odstupom času, ked zažitky z víkendu sa pomaly ukladajú do nezabudnutelných spomienok by som Ti chcel podakovat za super tri dni, ktoré som mohol s tebou zažiť, za neoceniteľné rady a poznatky z hôr a tiež za foto, ktoré ste s Palim poslali. Píšem preto, lebo som sa nestihol s Tebou rozlúčiť (bol som v druhej skupine a ked ste zlyžovali z Brestovej ja som už bol na odchode, čakala ma ešte cesta domov).
Prajem Ti veľa krasnych túr, či už v na lyžiach alebo na skalách v zahraničí alebo u nás a hlavne bezpečné návraty domov.
Ešte raz z diky a rád Ťa niekde na horách stretnem.
S pozdravom
Pali B.


Superb guiding, thanks again Peter for the great day and my best climbing ever
Joe from Holand :-)


Ahoj Pavol a Robo,
ještě jednou Vám chci poděkovat za skvělý kurz a za to že jste měli semnou trpělivost. Pomohli jste mi posunout své hranice a oblíbit si tento sport. Jste skvělý instruktoři a doufám že se ješte někdy na nějaké tůře potkáme.
Mějte se pěkně a zase někdy ahoj
S pozdravem Jirka P.


Palo, Robo,
ďakujem za pekný a zaujímavý víkend. Dobrá organizácia, zaujímavé témy , výborné túry, kvalitní vodcovia. Všetko podčiarklo pekné počasie.
Miro


Ahojte Palo a Robo,
Tak isto ďakujem pekne za super víkend a za prínosné informácie. Bolo perfektne a počasie to len umocnilo.
Veľmi rád sa k Vám pridám na nejakú akciu.
Dik, majte sa pekne.
S pozdravom
Martin M.


Ahojte,
chcem sa Vám ešte raz veľmi pekne poďakovať za krásny a plnohodnotný víkend na horách, pre mňa plný zážitkov a nových poznatkov. Síce som ešte v pondelok rozdýchavala trošku, ale spokojnosť obrovská. Hlavne som Vám vďačná za obrovskú trpezlivosť, s ktorou pristupujete aj k takým ľuďom ako som bola ja s manželom, pretože sme to až tak nezvládali, ale svojím spôsobom sme na seba hrdí. Takže od nás máte obrovské ďakujem za všetko.
Jozefa