Rok s oblečením High Point

Český výrobca outdoorového oblečenia High Point nás na rok 2020 vyzbrojil celou kolekciou svojich výrobkov. Mali sme k dispozícii hardshell, softshell ako aj thermo vrstvu. Celý rok sme v teréne pri vodení ako aj lezení a skialpinizme chodili, drali, liezli, lyžovali ale hlavne vodili našich klientov ako horskí vodcovia UIAGM v tejto  špičkovej výbave.

Protector 5.0 Jacket

Protector 5.0 Jacket

Protector 5.0 Pants

Protector 5.0 Pants

Elektron 5.0 Sweatshirt

Elektron 5.0 Sweatshirt

DRIFT 2.0 HOODY JACKET

DRIFT 2.0 HOODY JACKET

HELIUM PERTEX JACKET

HELIUM PERTEX JACKET

DASH 4.0 PANTS

DASH 4.0 PANTS

CODE 2.0 SS MAN Krátky rukáv

CODE 2.0 SS MAN Krátky rukáv

 

Zima

Ako prvé sme dostali do výbavy Protector 5.0 Jacket, Protector 5.0 Pants a Elektron 5.0 Sweatshirt. Zima je veľmi náročná na oblečenie a ochrannú vrstvu pred vplyvom počasia. Oblečenie musí odolať snehu, vode, vetru ako aj oderu o skalu, ľad, ostré mačky a cepíny. Pri lyžovaní je to najmä oder pri pádoch, zosuvoch, kontakte s hranami lyží. Všetky tieto situácie oblečenie bravúrne zvládalo a udržalo nás vždy v suchu a teple. Strihy oblečenia sú volené tak aby sedeli naším typickým stredoeurópskym postavám a je vo veľkostiach S, M, L, XL. Farebnosť je volená jednoducho a pritom viditeľne. Kombinácia červenej a čiernej bola pre nás tou správnou voľbou. Za celý čas používania sme nenašli žiadne závady a môžeme dať to najlepšie odporúčanie pre všetkých outdoorových nadšencov.

 

Leto

Na leto sme pribrali do výbavy Drift 2.0 Hoody Jacket, Helium Pertex Jacket, Dash 4.0 Pants,  Code 2.0 SS a kolega mal možnosť testovať novinku na jar 2021 Atom Hoodie. Táto paleta produktov sa stala pre našu letnú sezónu našou druhou kožou a doslova denne sme jej nakladali čo to dá. Letná sezóna napriek koronakríze bola u nás vo Vysokých Tatrách mimoriadne intenzívna. Vodili sme denne takmer bez oddychu. Oblečenie denne makalo s nami vo všetkých možných situáciách. Zažili sme letné búrky, dažde, krúpy, vietor a nechýbal ani sneh. Vždy nás oblečenie podržalo a urobilo presne tú službu, čo sme od neho očakávali.

DRIFT 2.0 HOODY JACKET A ATOM HOODIE

Túto bundu sme snáď ani nevyzliekli. Len keď išla do pračky. Výborná varianta pre všetky aktivity v horách od turistiky až po lezenie. Bunda je elastická a výborne sedí. Veľmi dobre priedušná a pritom dostatočne chráni. Je vhodná najmä na letné obdobie.

HELIUM PERTEX JACKET

Doslova "must have" pri výstupoch v nestabilnom počasí. Je to ultra-minimalistická bunda, ktorá zabráni vplyvom vetra a vlhkosti. Samozrejme nie je na súvislý dážď. Avšak pokiaľ vyrážate na túru a počasie je nestabilné, fúka a je vysoká vlhkosť, táto bunda zariadi, aby ste boli úplne v pohode. Je veľmi vhodná aj na bicykel, ako aj na horský beh. Zbalíte ju do veľkosti päste.

DASH 4.0 PANTS

V kombinácii s bundou Drift tvoria tieto nohavice pre nás nerozlučnú dvojicu. Doslova denne boli na tatranských vrcholoch a drali sa o nekompromisnú tatranskú žulu. Mimoriadne priedušné a elastické. Nemajú žiadnu membránu a sú veľmi ľahko zbaliteľné. Na leto absolútny ideál. Samozrejme pri daždi premoknú, avšak extrémne rýchlo vysychajú a vy môžete doslova "fičať" ďalej.

CODE 2.0 SS MAN

Klasická spodná vrstva. Denne sa kúpala v pote z našej driny. Bola s nami pri vodení ako aj pri lezení. Naozaj dobre fungujúca spodná vrstva na leto. Urobí vám presne tú službu čo potrebujete. Príjemne sedí a nepríjemný pach po potení je potlačený.

Záver

High Point má slušne našliapnuté v outdoor segmente a dýcha na krk ostatným svetovým značkám. Výroba prebieha v Čechách a ceny sú priaznivé. Životnosť a odolnosť naozaj veľmi dobrá. Kvalitné a precízne spracovanie. My lezci s dlhými rukami ako opice a úzkym driekom by sme prijali trochu užšie strihy ale sme v menšine, čo chápem. Farebnosť je trochu konzervatívna avšak zároveň odlišuje a definuje značku oproti konkurencii. Celkovo hodnotíme produkty ako veľmi dobré a doporučujeme každému kto hľadá spoľahlivé oblečenie za rozumnú cenu.